Ana sayfa > Bitkisel Kürler/Herbalistler, İbrahim Saraçoğlu, Sağlık > İBRAHİM SARAÇOĞLU NDAN KEÇİBOYNUZU KÜRÜ, LAHANA KÜRÜ,KEREVİZ KÜRÜ VE HAMİLE KALMA KÜRÜ

İBRAHİM SARAÇOĞLU NDAN KEÇİBOYNUZU KÜRÜ, LAHANA KÜRÜ,KEREVİZ KÜRÜ VE HAMİLE KALMA KÜRÜ

26 eylül 2008 de seda sayanın konuğu olan ibrahim saraçoğlu yine bu haftada sağlıklı bir hayat için yapılması gerekenler konusunda ve bazı sağlık sorunlarına iyi gelecek kür tariflaeri verdi.
öncelikle anlattığı konu şeker hastalarına iyi gelecek olan BEYAZ LAHAN KÜRÜ idi.
ŞEKER HASTALARINA BEYAZ LAHANA KÜRÜ:Tam buğday unundan yapılmamış olan hamur işleri ve ekmek özellikle çocuklarda şeker ve çölyak hastalığı riskini artırmaktadır diyen saraçoğlu bu konuya gereken önemin verilmesini belirtti.
diyabet 1 ve diyabet 2 hastaları insülün seviyesini düşürmekte zorlanırlar.buna insülün direnci denir.bu kürü uyguladığınızda insülün seviyesi düşecektir ve aynı zamanda da kan dolaşımı bozukluğunua iyi gelecektir.

bunun için şu anda tam mevsiminde bulunduğumuz,tarlada yetişmiş,iri,yelimsi sarımsı beyaz lahannın özellikle dış yapraklarından 4-5 tanesini  alın ve iyice yıkadıktan sonra yarım litre suda haşalyın ve suyunu için. bu kürün yapılışının dah detaylı bilgilerini sayfamızın arşiv bölümünden bulabilirsiniz.
KEÇİBOYNUZU VE KEÇİBOYNUZU KÜRÜ:Keçi boynuzu diğer adıyla harnup pek çok derde deva bir bitkidir.
erkeklerde hareketli sperm sayısını artırmakta,iktidarsızlığaçok iyi gelir. aynı zamanda soğuk allerjisine,astım ve allaerjik astıma ve akciğer hastalıklarına karşı çok mükemmel bir besindir.
keçi boynuzu kürü tarifini sayfamızın arşiv bölümünden bulabilirsiniz.
KERVİZ KÜRÜ: bu kürü gut hastaları kesinlikle uygulamamalıdır ve kervizden yapılmış yemekleri tüketmemelidir.
HAMİLELİK KÜRÜ:Bunun için kuru incir kürünü uygulamalısınız. kuranı kerimde bile geçen bu meyve hamile kalmak isteyipte kalamayan hanımlar için mucize bir bitkidir.
8-9 adet kuru incir
yarım litre su
incirleri iyice yıkadıktan sonra 7-8 dakika kaynatın ve suyunu  günde 2- yada 3 kere için .hergün taze olarak hazırlanıp içilecek bu kür 21 gün boyunca uygulanmalıdır.
ZOR HAMİLE KALAN HANIMLAR İÇİN KURU SOĞAN KÜRÜ:kimi zaman hem erkekte hem kadında herhangibir sorun olmamamsına karşı yinede hanımlar hamile kalmakta zorlanırlar.bu şekilde sorunu olnlar için incir küründen önce kurusğan kürü uygulanmalıdır.
bunun için:
1 adet yumurta büyüklüğünde kuru soğan
2-3 çay kaşığı sumak
soğanı ister ince ince kıyın,ister dörde bölün ve üzerine 2-3 çay kaşığı sumak gezdirdikten sonra yemeklerden önce tüketin.günde iki defa uygulayacağınız bu küre 15 gün boyunca devam edin ve ardından da incir kürünü uygulayın. soğan kürünü uygulama sırasında hanımların akıntısında artma olabilir. endişelenmeyin..
ANNE SÜTÜNÜN ARMASI İÇİN:emziren ve sütü az olan hanımlar ilk önce bazı besinleden uzak durmalıdır .çünkü bu besinler sütün azalmasına neden olur. bunlar,nane,nişastalı yiyecek ve tatlılar, maydonoz ve turşu udr.
sütün artmasını sağlayan besinler ise;dereotu,incir,taze dut, üzüm

  1. Bu yazıya şimdilik yorum yazılmamış.
  1. Şimdilik geri bağlantı yok